JM-TRONIK / Oferta / Aparatura zabezpieczeniowa / Sterowniki pola sieci SN
Rozwiń wszystkie Zwiń wszystkie

Sterowniki pola SN typu

ZwińRozwiń

megaMUZ-2:TRR - zabezpieczenie różnicowe transformatora

Zbuduj zapytanie

Zabezpieczenie różnicowe transformatora megaMUZ-2:TRR

Sterownik polowy megaMUZ-2:TRR jest wersją przeznaczoną dla ochrony transformatora, która została wyposażona dodatkowo w zabezpieczenie stabilizowane różnicowe. Zabezpieczenie to pozwala na ochronę transformatora (i innych urządzeń położonych pomiędzy przekładnikami prądowymi strony górnej i dolnej transformatora) przed skutkami zwarć doziemnych i międzyfazowych. Zabezpieczenie różnicowe pozwala na precyzyjne wykrywanie zwarć poprzez odstrojenie się od zwarć zewnętrznych. Zabezpieczenie różnicowe pozwala na blokowanie zadziałania od przekroczenia wartości progowej przez drugą i piątą harmoniczną prądu, które występują przy załączaniu transformatora i zwarciach zewnętrznych. 

Dodaj do zapytania Wyślij
ZwińRozwiń

megaMUZ-2:LRR - zabezpieczenie różnicowe linii

Zbuduj zapytanie

Zabezpieczenie różnicowe linii megaMUZ-2:LRR

Sterownik polowy megaMUZ-2:LRR to wersja posiadająca dodatkowo zabezpieczenie stabilizowane różnicowe wzdłużne linii. Zabezpieczenie te pozwala na wykrywanie wszystkich zwarć międzyfazowych i doziemnych w obrębie zabezpieczanego odcinka linii elektroenergetycznej. Zastosowanie stabilizacji zabezpieczenia różnicowego pozwala na wyeliminowanie zbędnych wyłączeń zabezpieczanego odcinka sieci przy zwarciach zewnętrznych. Na obu końcach zabezpieczanej linii znajdują się przekładniki prądowe połączone z dwoma sterownikami megaMUZ-2 w wersji z zabezpieczeniem różnicowym linii. Wartości prądów w poszczególnych chwilach czasu przesyłane są pomiędzy sterownikami polowymi za pomocą złącza światłowodowego. W przypadku wykrycia różnicy prądów na początku i końcu linii, w przynajmniej jednej fazie, następuje zadziałanie zabezpieczeń i otwarcie wyłączników na obu końcach linii.

Dodaj do zapytania Wyślij
ZwińRozwiń

Zespół zabezpieczeń generatora MUZGEN i zabezpieczenie generatora megaMUZ-2:GR

Zbuduj zapytanie

Zespół zabezpieczeń MUZGEN dla małych jednostek wytwórczych produkcji firmy JM-Tronik to kompleksowe zabezpieczenie bloków wytwórczych. Rozwiązanie to dedykowane jest dla rozwijającej się energetyki małej i średniej mocy zarówno dla układów pracujących bezpośrednio na szyny SN lub poprzez transformator blokowy. MUZGEN w postaci szafy automatyki zabezpieczeniowej jest doskonałą ofertą dla przedsiębiorstw które pragną zajmować się rynkiem rozproszonym źródeł energii oraz zapewnić jej należytą ochronę. MUZGEN jest szczególnie zalecanym rozwiązaniem dla generatorów synchronicznych napędzanych turbiną parową lub wodną.

Urządzenia mogą być w dowolny sposób zestawiane tworząc grupy zabezpieczeń. W prostych aplikacjach może być wykorzystany sam sterownik megaMUZ-2-GR, natomiast w większych maszynach i bardziej zaawansowanych aplikacjach każda z grup zabezpieczeń może składać się z kilku urządzeń. 

Karta Katalogowa
Dodaj do zapytania Wyślij
ZwińRozwiń

megaMUZ-smart - sterownik pola

Zbuduj zapytanie

Sterownik polowy megaMUZ-smart to połączenie panelu operatorskiego z kolorowym ekranem dotykowym o dużej przekątnej oraz jednostki centralnej, której zmodernizowana funkcjonalność wywodzi się z dobrze znanej na rynku linii sterowników polowych megaMUZ-2. Fizyczne lampki kontrolne LED zostały zrealizowane programowo i są wraz z czytelnymi opisami prezentowane po lewej stronie wyświetlacza.

MegaMUZ-smart pozwala na wykonanie wielu czynności do których był wymagany komputer lub dokumentacja. Zastosowanie nowego sterownika znacznie upraszcza proces uruchomienia i eksploatacji pola. Jedną z innowacyjnych cech sterownika jest złącze USB przewidziane do wygodnego przenoszenia danych. W prosty sposób pobrana może być zawartość rejestratora zdarzeń , zakłóceń, kryterialnego oraz rejestru zmian i konfiguracji urządzenia.

Sterownik obsługuje dowolną liczbę użytkowników na kilku poziomach uprawnień. Prowadzony jest również rejestr zmian parametrów z informacją o dacie, godzinie i kategorii zmienianego parametru.

Karta Katalogowa
Dodaj do zapytania Wyślij
ZwińRozwiń

megaMUZ-2 - sterownik pola

Zbuduj zapytanie

Sterownik polowy MegaMUZ-2 jest uniwersalnym zespołem zabezpieczeń integrującym funkcje zabezpieczeniowe, pomiarowe , sterownicze i rejestracyjne. Dzięki zastosowaniu jednego oprogramowania, istnieje możliwość wykorzystania urządzenia do każdego rodzaju pola. Sterownik polowy MegaMUZ-2 wyposażony jest w duży (5,7 cala), kolorowy i dotykowy ekran graficzny na którym wizualizować można schematy synoptyczne pól (do 7 łączników) a także realizować pomiary m.in. prądów, napięć, mocy, energii. Urządzenie jest uniwersalne zarówno programowo (obsługa każdego rodzaju pola), jak i sprzętowo (budowa modułowa w oparciu o karty rozszerzeń).

MegaMUZ-2 posiada 5 portów komunikacyjnych, 4 niezależne banki nastaw oraz ma możliwość zabudowy 4 kart we/wy (w sumie do 32we/wy lub 40we/24wy). Opcjonalnie urządzenie można wyposażyć w karty pomiaru temperatury z czujników PT100/PT1000, wejścia i wyjścia analogowe oraz karty czujników błysku do realizacji zabezpieczeń od zwarć łukowych.

Karta Katalogowa
Dodano do zapytania
Dodaj do zapytania Wyślij
ZwińRozwiń

multiMUZ-3 - sterownik pola

Zbuduj zapytanie

Sterownik polowy MultiMUZ-3 jest uniwersalnym zespołem zabezpieczeń integrującym funkcje zabezpieczeniowe, pomiarowe , sterownicze i rejestracyjne. Dzięki zastosowaniu jednego oprogramowania, istnieje możliwość wykorzystania urządzenia do każdego rodzaju pola. Sterownik polowy MultiMUZ-3 wyposażony jest w duży (5,27"), monochromatyczny ekran graficzny na którym wizualizować można schematy synoptyczne pól (do 5 łączników) a także realizować pomiary m.in. prądów, napięć, mocy, energii).

MultiMUZ-3 posiada 5 portów komunikacyjnych, 4 niezależne banki nastaw oraz ma możliwość zabudowy 4 kart we/wy (w sumie do 24we/wy). Opcjonalnie urządzenie można wyposażyć w karty pomiaru temperatury z czujników PT100/PT1000, wejścia i wyjścia analogowe oraz karty czujników błysku do realizacji zabezpieczeń od zwarć łukowych.

MultiMUZ-3 można opcjonalnie wyposażyć w panel operatorski typu SLIM, umożliwiający montaż w miejsce istniejących mocno wyeksploatowanych zabezpieczeń MultiMUZ i MultiMUZ-2.

Karta Katalogowa
Dodano do zapytania
Dodaj do zapytania Wyślij